ילדכם נמצא בשלבי צמיחה והתפתחות, הדורשים תשומת לב רבה ורגישות מיוחדת. לשם כך, הקימה העמותה את המרכז הטיפולי "כיוונים" שבו מועסקים פסיכולוגים ואנשי מקצוע מוסמכים בתחום התפתחות הילד. אתם מוזמנים להיעזר בשירותיהם ולקבל כלים מקצועיים להעשיר את עולמו של ילדכם ולטפח את כישוריו ויכולותיו.

הוראה מתקנת

ההוראה המתקנת נועדה לסייע ולהקנות כלים והרגלי למידה לתלמידים המתקשים בבית הספר היסודי. תלמידים המתקשים בלימודים עוברים הערכה פרטנית ומופנים לעבודה בקבוצות קטנות עם מורים בעלי השכלה בחינוך מיוחד (מאבחנים מוסמכים). המורים מסייעים לתלמידים בתהליכי רכישת הקריאה, הכתיבה והבנת הנקרא.

אבחונים דידקטיים – על מנת לאתר את ליקויי הלמידה בגיל צעיר ולאפשר התמודדות מיטבית עמם, אנו מציעים אבחון מתקדם, מקצועי ומקיף, המיועד לבחון לקויות למידה, למפות אותם ואת דרכי ההתמודדות המתאימות ביותר. האבחון נערך על ידי מאבחנת דידקטית מוסמכת והוא כולל בדיקה של השפה, זיכרון, תכנון וארגון, קריאה, כתיבה וחשבון (במידת הצורך).

הכנה לכיתה א' – קורס המועבר בקבוצות קטנות, משלב משחק, למידה והנאה, מקל על הילדים את המעבר מהגן לכיתה א' ומחזק את מיומנויות הלמידה שלהם.

ריפוי בעיסוק

מטרת הריפוי בעיסוק בתחום הילדים הינה לאפשר לילד למצות את יכולותיו המולדות והנרכשות, תוך שימוש בפעילויות רלוונטיות ומשמעותיות עבורו. זאת על מנת שיוכל להשיג עצמאות ותפקוד מיטביים בחיי היום יום שלו, בהתאם לגילו.

קלינאית תקשורת

הצוות ההתפתחותי במעונות צופה ומאתר ילדים עם קשיים התפתחותיים, מדריך את הצוות המטפל ואת הורי הילד ובמידת הצורך מפנה לאבחון ולטיפול נוספים.

שירות פסיכולוגי משלים

במסגרת השירות המשלים ניתנת האפשרות לתושבים להנות ממגוון שירותים בתחומים שונים הניתנים ע"י פסיכולוגים חינוכיים מקצועיים
לפרטים נוספים ניתן ליצור קשר עם הנהלת העמותה לגיל הרך בטל: 03-9722850