• טיפולים פסיכולוגיים
    לגיל הרך
  • הדרכת הורים
  • קבוצות מוכנות
    לכיתה א'

לפרטים נוספים..

משפחה אחת גדולה ושמחה

הילדים וההורים, הסבים והסבתות, המנהלות והמטפלות, השירים והריקודים, העוגיות והפוקצ'ה. כולם היו ביום המשפחה של העמותה לגיל הרך

החודש ציינה העמותה לגיל הרך את יום המשפחה במגוון אירועים ופעילויות. "העמותה היא משפחה אחת גדולה, שבה חברים הילדים ומשפחותיהם, מנהלות המעונות, המטפלות ואנשי הצוות הפרא רפואי", אומרת המנכ"לית שרית מרדכי, "לכן, עבורנו יום המשפחה הוא מועד משמעותי במהלך השנה ואנו שמחים לחגוג אותו ב-15 מעונות העמותה כיום של נתינה, הערכה ואהבה לכל מי ששותף בחיי העמותה, וכמובן עם 500 הילדים שלומדים בה מדי יום".
"ברוח זו ציינו המעונות את יום המשפחה במועדים שנפרשו על פני החודש כולו", מוסיפה מרדכי, "כל אחד בדרכו הייחודית וכמיטב המסורת".
במעון במושב בן שמן, למשל, פתחו את יום המשפחה עם הפתעה שציפתה לצוות המטפלות. "ועד ההורים ואני הכנו שולחן חגיגי עם מתנות וברכות", מספרת מנהלת המעון, אילנית קפלן, "היה לנו חשוב להודות להן על עבודתן היומיומית שנעשית במקצועיות, במסירות, בחום ובאהבה".
בהמשך הצטרפו גם ילדי כיתת הבוגרים והפעוטות של המעון, שהכינו עוגיות בצק פריך בצורת לב שאותן קיבלו בסוף היום, וחגגו בשירים ובריקודים. "בימים שקדמו ליום המשפחה למדנו את הנושא ממגוון זוויות", מוסיפה קפלן, "תלינו תמונות של משפחות הילדים תחת הכותרת 'אלוהים נתן לך במתנה', וכמובן שעשינו יצירות ולמדנו שירים ודקלומים בנושא. את המסיבה העיקרית קיימנו ביום שישי, בקבלת שבת שאליה הזמנו את הסבים והסבתות של הילדים".
גם במעון פשוש במושב מזור הזמינו את הורי הילדים, שחגגו את יום המשפחה בפעילות יצירה וארוחת צהריים משותפות. "הילדים וההורים יצרו פרחים מהחומרים שהיו לרשותם, 'שתלו' אותם בגינת הגן וכך יצרו את 'הגינה של משפחת פשוש'", מספרת מנהלת המעון, הדר ברזל, "וגם קיבלו עציצים קטנים שאותם הם לקחו הביתה. לאחר מכן יצאנו לדשא וערכנו קבלת שבת עם ארוחת צהריים, אליה כל משפחה הביא מאכל שהכינה".
השילוב המוצלח של משפחה ואוכל בא לידי ביטוי גם במעון יובל בטירת יהודה, שם נערכה פעילות ערב חווייתית להורים. "ביום המשפחה צריך לפנק את ההורים", אומרת מנהלת המעון, דבורה כחלון, "הזמנו אותם לסדנת אוכל עם אפרת, שבתה לומדת במעון, וסילבי והן לימדו את ההורים להכין בצק פוקצ'ה. תוך כדי הסדנה הן עשו אנלוגיה מרתקת בין שלבי הכנת בצק לבין העקרונות החינוכיים של שיטת אדלר. האווירה היתה נהדרת ונעימה, חוויה מקסימה וטעימה, עם סלטים וקינוחים שההורים הביאו".
נוסף על כך, נערכה במעון יובל תערוכה שבה הוצגו דגמים של בתים שהכינו הילדים וההורים, והמעון קושט בתמונות של המשפחה. "יש סביב הנושא הזה של משפחה ובית המון רגשות שהילדים מביעים ומגיבים להם", מוסיפה כחלון, "הילדים משתפים אותנו ואת חבריהם בחוויות מהווי המשפחה המורחבת, מדברים על סבא וסבתא ועל אורחים וגם מספרים המון דברים שהם יודעים על העבר של המשפחה".
"מדי שנה אנחנו נרגשים לקראת יום המשפחה במעונות ומתרגשים מהחוויות ומהפעילויות מחממות הלב", מסכמת מנכ"לית העמותה, שרית מרדכי, "כעמותה, נמשיך להדק את הקשר עם משפחות הילדים, שמפקידות בידינו את היקר להן מכל, ולעודד את עובדי העמותה בתפקידים השונים להתפתח ולהתקדם – זו כוחה של משפחה".

השאר תגובה