ילדי הספר

14 מעונות היום של העמותה לגיל הרך, הצטרפו לשנה נוספת בתכנית החינוכית "ספריית פיג'מה", המשלבת פעילויות לפיתוח זיקה כלפי עיון וקריאת ספרים.

14 מעונות היום של העמותה לגיל הרך, הצטרפו לשנה נוספת בתכנית החינוכית "ספריית פיג'מה", המשלבת מגוון פעילויות לפיתוח זיקה כלפי קריאת ספרים ועיון בהם. במסגרת התכנית המיוחדת המקודמת בשיתוף משרד החינוך, אשר נוסדה ע"י קרן הרולד גרינספן, נחשפים ילדי הגיל הרך של המעונות לכ-8 ספרי ילדים מידי שנה, חווים פעילויות יצירה ועיון בהשראת הספרים והמוטיבים הערכיים שלהם, ובסופו של תהליך מקבלים אותם לביתם לצורך הקמת פינת קריאה ביתית. הספר הראשון שפתח את התכנית הוא "איפה מתחבא הצחוק".

"אני מברכת על שיתוף הפעולה עם תכנית ספריית פיג'מה, הנוחלת הצלחה במעונות העמותה לגיל הרך. החשיפה המוקדמת של הילדים לספרים לצד הפעילויות שיוזמות הגננות במסגרת התכנית, מפתחת מיומנויות כגון: יצירתיות, ביטוי רגשות וריכוז, כמו כן מחזקת את הקשר בין הילדים לגננות והמטפלות. בעידן הדיגיטלי ניתן לשמור על הרלוונטיות של הספרים אם נמשיך להנגיש אותם בדרכים יצירתיות ומקוריות", אומרת מנכ"לית העמותה לגיל הרך, עו"ס שרית מרדכי.

לדברי מנהלת מעון בן שמן, המשתתף בתכנית, אילנית קפלן: "אנו גאים לשלב את התכנית "ספריית פיג'מה" עם מסיבת פיג'מות, המתקיימת במעון מידי חודש, סמוך לחלוקת הספרים לילדים. מדובר בפרויקט שיוצר התלהבות מחודשת כלפי הספרים והעיסוק בהם".

Leave a reply

Leave Your Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *